• Aktualności

     • DZIEŃ CHŁOPAKA W LASERHOUSE

      29 września dziewczęta z klasy 7b z okazji Dnia Chłopaka zaprosiły swoich kolegów na wspólną zabawę w Laserhouse w Katowicach. Taka forma rozrywki zapewniła im nie tylko zabawę, ale również utrwaliła zasady gry fair play, współzawodnictwa i działania w grupie. Przed wejściem na arenę, odbyło się obowiązkowe szkolenie. Podczas gier uczniowie musieli wykazać się nie lada sprawnością fizyczną, umiejętnością podejmowania decyzji oraz perfekcją wykonywania zaplanowanych ruchów. Zabawa była przednia, bowiem na arenie na uczniów czekało wiele atrakcji, dzięki którym mogli choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości.

     • Dzień Jabłka w 1b

      28 września uczniowie klasy 1b obchodzili Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek.

      Dzieci z zaangażowaniem wykonały wszystkie zadania przygotowane na ten dzień, ale najważniejsze okazało się samodzielne wykonanie soku jabłkowego. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że był pyszny!

     • Wycieczka klas piątych do Funzeum

      Powiem wam – ale w sekrecie –
      Coś czego pewno nie wiecie:
      Dziś nudziły się kolory,
      Urządziły więc wybory,
      Który najładniej wygląda.
      Każdy niepewnie spogląda...

      K. Roguski

      21.09.23 Klasy piąte wraz z opiekunami odwiedziły FUNZEUM, gdzie uczestniczyły we wspaniałej podróży po świecie kolorów i dobrej zabawy.

     • Z wizytą w Betlejem

      20 września uczniowie klasy 1b wybrali się na spacer do Betlejem. Pogoda sprzyjała, świeciło słoneczko i zgodnie uznaliśmy, że czas wyjść z ławek!

      Uczniowie z radością odwiedzili zwierzęta, a potem razem bawili się na skwerku przy Betlejem.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Katarzyna Lisecka

     • Dzień Kropki w 1b

      15 września uczniowie klasy 1b obchodzili Dzień Kropki. To międzynarodowe święto odwagi, zabawy i kreatywności! Podczas zajęć dzieci odkryły własne talenty i opowiedziały o swoich umiejętnościach. Okazało się, że każdy ma jakiś talent!

      Uczniowie wykonywali wiele zadań z kropką w tle: łączyli kropki, wykonywali pracę plastyczną
      z kropki, ćwiczyli z Panią Kropką... Wykonali także pamiątkowe zdjęcia.

     • Rozwiń Swój Talent

      Edukacja Przyszłości Jaworzno to program wspierający indywidualny rozwój najmłodszych mieszkańców realizowany w szkołach i przedszkolach naszego miasta. Jego kluczowym elementem jest badanie i obserwacja predyspozycji i uzdolnień dzieci
      i młodzieży. Wspólnie dbamy, by odkryte talenty, zainteresowania, pomysły i pasje mogły być wspierane i rozwijane dzięki rodzicom i opiekunom oraz poprzez lokalne instytucje, ośrodki i kluby.

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/24

      Dzisiaj uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie klas pierwszych i czwartych zostali przywitani przez p. dyrektor na sali gimnastycznej. Wszyscy mieli okazję wysłuchać audycji radiowęzłowej przygotowanej przez klasy siódme.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      4.09.2023 r.

      Rodziców pierwszoklasistów prosimy o kontakt z sekretariatem Szkoły podczas spotkań uczniów z wychowawcami (dbiór loginów i haseł do dziennika elektronicznego).

      Uczniowie klas 1-4 kończą spotkania z wychowawcami o godz. 10.20.

      Obiady w stołówce szkolnej będą wydawane od dnia 11.09.23. Prosimy o dostarczenie podpisanych umów (w dwóch egzemplarzach) do sekretariatu Szkoły. Umowa do pobrania w sekretariacie szkoły lub poniżej:

    • „Ale to już było…”
     • „Ale to już było…”

      21.06. w MDK w Jaworznie wszystkie klasy SP8 uroczyście pożegnały rok szkolny. Akademia dedykowana była szczególnie uczniom kl. III i VIII. Na scenie pojawiły się współczesne ikony popkultury: Sławomir i Kajra, Blanka i ukochana przez wszystkich Polaków, Maryla Rodowicz.

      Czas upłynął pod znakiem wspomnień, wzruszeń, śmiechu i niezapomnianych emocji.

     • " MISTRZ liczenia"

      Od 20 lutego 2022 r. rozpoczęła się druga edycja konkursu matematycznego. Uczniowie klas trzecich i czwartych na świetlicy uczestniczyli w konkursie " MISTRZ liczenia". Celem konkursu była popularyzacja matematyki i doskonalenie umiejętności liczenia oraz wyłonienie najlepszego matematyka na zajęciach świetlicowych. Nauczyciel ogłaszając wyniki konkursu 23 czerwca 2023 r. nagrodził laureatów upominkami. I miejsce - Wojciech Błaszczyk- klasa 4a , II miejsce - Oskar Stelmach - klasa 3a i Antoni Stanek - klasa 3b III miejsce - Wojciech Grzywocz- klasa 3a Gratuluję wszystkim uczniom

     • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Orzeł Matematyczny

      Z ogromną radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów na polu matematycznym. Oto laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Orzeł Matematyczny:

      klasa 2: Nadia Drabik

      Klasa 3: Daniel Łaszczyk

      Klasa 4: Adam Błeszyński, Maja Dziedzic, Igor Koliński

      Klasa 5:Nikodem Karczmarczyk

      Klasa 8:Paweł Paleczek, Jakub Ziętek

    • Do Milówki wróć!
     • Do Milówki wróć!

      W dniach 5-7.06. klasa 5b wybrała się na wycieczkę w Beskidy. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Uczniowie dużo czasu spędzili na łonie natury, wspinając się na Górę Żar i Halę Boraczą. Odwiedzili również Koniaków i Istebną, gdzie mieli okazję wysłuchać barwnych opowieści oraz gry na instrumentach ludowych. Nie zabrakło także czasu na gry i zabawy oraz pieczenie kiełbasek.

     • Bajki Aleksandra Fredry

      Biblioteka Miejska Filia Dąbrowa Narodowa zaprasza uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczniów jest wykonanie ilustracji do wybranej bajki Aleksandra Fredry. Prace można dostarczać do biblioteki do końca czerwca. Aby ułatwić uczniom zadanie, pani Beata Grzegorczyk w każdej klasie pierwszej, drugiej i trzeciej, przeprowadziła zajęcia na temat bajek. Uczniowie obejrzeli króciótki film o "Małpie w kąpieli", wzięli udział w mini-przedstawieniu "Czterej podróżni", wysłuchali bajki "Paweł i Gaweł" po polsku i w gwarze śląskiej. Na koniec obejrzeli animowaną pacynkami wersję bajki "Wieczerza z gwoździa" i sami mogli spróbować zagrać scenkę przy pomocy pacynek.

     • Wielka Liga Czytelników finał ogólnopolski

      Gratulujemy Mistrzom Polski!

      Uczniowie Daniel Łaszczyk (3b), Eryk Adamczyk (2c) i Maksymilian Norman (2b) zdobyli tytuł Mistrza Polski w konkursie Wielka Liga Czytelników.

      Gratulujemy!

      Wszystkich uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

    • Turniej szachowy
     • Turniej szachowy

      Dzisiaj w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Szkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 22 uczestników – uczniów naszej szkoły, podzielonych na dwie kategorie 1-6 i 7-8. Zawody odbyły się w systemie eliminacji: pary wygrany/przegrany, a pary w kolejnych partiach były losowane.

      Mistrzem I Szkolnego Turnieju Szachowego w kategorii klas 1-6 został Bartosz Musiał z klasy 5b.

     • Zielono wokół Naszej Szkoły

      W ramach obchodów Dnia Dziecka, uczniowie klas pierwszych i drugich posadzili w skrzyniach zioła, truskawki, pomidory i borówki. Uczniowie klas trzecich i piątych, na skarpie za salą gimnastyczną, posadzili poziomki. Sukcesywnie upiększamy teren SP8, starając się jednocześnie zaszczepić w uczniach miłość i szacunek do przyrody oraz odpowiedzialność za zielony teren wokół szkoły. Poprzez codzienne podlewanie i doglądanie młodych roślinek, dzieci będą obserwowały wzrost roślin, poszerzały swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Pozyskane zbiory z założonych przez uczniów upraw, będą urozmaicać smak deserów i napojów na stołowce szkolnej.

   • Projekty, programy, innowacje...

   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
    • Niedziela01.10.2023
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Tygodniowe menu

    • Niedziela01. 10.
    • Zamknięte
    • Poniedziałek02. 10.
    • Zupa grochowa z ziemniakami na wędzonce, makaron z koktajlem truskawkowym, kompot, banan, woda smakowa Kubuś.
     Alergeny: 1, 3, 7, 9