• Ósemka w CMI

    • CEL PROJEKTU

      

     To już kolejny rok współpracy z CMI. W roku szkolnym 2022/23 uczniowie mieli możliwość skorzystania z zajęć w dwóch kategoriach: koło algorytmiczne oraz koło projektowe. Podczas zajeć uczniowie podnosili kompetencje w zakresie algorytmiki i programowania oraz rozwijali umiejętności pracy w zespole. Zainteresowani uczniowie mieli możliwość sprawdzenia nabytych umiejętności w konkursach osiągając sukcesy.

     14 marca uczniowie Dariusz Dymek i Jan Wójcik zmagali się z zadaniami praktycznymi oraz teorią szeroko pojętej informatykiw finale 3-etapowego XIII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET w Technicznych Zakładach Naukowych im gen Władysława Sikorskiego w Częstochowie  zajmując IV miejsce

     W marcu odbyły się również zawody algorytmiczne CMI. Nasi uczniowie Paweł Paleczek i Tomasz Zasadzki zajęli V miejsce w etapie lokalnym AGH Kraków (wśród uczestników byli również uczniowie szkół ponadpodstawowych).  Ta sama drużyna zajeła II miejsce w miejskim konkursie ChackMe.

     GRATULUJEMY SUKCESÓW i ŻYCZYMY KOLEJNYCH W PODEJMOWANYCH WYZWANIACH INFORMATYCZNYCH!

     Poniżej krótka relacja z zajęć kół CMI w fotografii i filmie:

      

      
      
      
      

     Zapraszamy również do zakładki "Zielono wokół Naszej Skoły". Projekt powstał w ramach grantu projektowego CMI.

    • Koło CMI odkrywa techniczną Łódź

    • W dniach 23 i 24 marca podczas 2-dniowej wycieczki uczniowie należący do Koła CMI poznawali miasto Łódź od strony technicznej. 

     Wśród odwiedzanych miejsc  znalazły się m.in. Centrum Nauki i Techniki EC1 (warsztay "Jak zostać inżynierem" oraz "Skąd się bierze prąd", wystawy interaktywne, kino sferyczne), Ksieży Młyn, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Pałac Poznańskiego z interaktywną wystawą w podziemiach, Pasaż Róży oraz plac Manufaktury. Przez ciekawe zakątki technicznej Łodzi oraz ich historyczną przeszłość przeprowadził nas przewodnik Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Łodzi p. Filip Jasieczek, który przygotował również grę podsumowującą zdobytą wiedzę w ciągu dwóch intensywnych dni podróży po tym ciekawym i pięknym mieście.

     Podczas warsztatów technicznych w WFO Łódź nasi uczniowie mogli zmierzyć się m. in. z animacją poklatkową oraz podjęciem próby nagrania fragmentu własnego scenariusza:

      CMI_5

     CMI_8

     Wycieczka była nagrodą za aktywny udział w zajęciach dla uczestników Koła CMI, które działa w Naszej Szkole już drugi rok.

     Zapraszamy do galeriii opowiadającej w obrazie o tej ciekawej wyprawie:)

      
      
      
      
      
   • brak danych