Aktualności
Wycieczka trzydniowa do Kotliny Kłodzkiej
W dn. 22.05- 24.05 uczniowie kl. 5a, 6a i 6b wyjechali na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Czas ten był bardzo aktywny i intensywny. Uczniowie przemierzali Błędne Skały, Szczeliniec, zwiedzili kopalnię uranu w Kletnie oraz Srebrną Górę. Największej siły wymagało jednak zdobycie szczytu Śnieżnik. Pod okiem przewodniczki, słynnej himalaistki Agnieszki Bieleckiej, nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem.
Konkurs Ogólnopolski Instalogik
Indywidualne podsumowanie Konkursu Ogólnopolskiego Instalogik, w którym, jak co roku mamy sukcesy. Uczniowie dostali nagrody, dyplomy i gratulacje podczas podsumowania Święta Matematyki Laureatami tego konkursu Instalogik zostali: Daniel Łaszczyk, Nikodem Kaczmarczyk, Aleksander Kaczmarczyk oraz Iwo Golec. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku
Konkurs Historyczny „Z dziejów mojego miasta”
Mikołaj Zygmunt z klasy 8a okazał się najlepszy w jubileuszowej, 15. edycji Konkursu Historycznego „Z dziejów mojego miasta”.
W środę – 22 maja – odbyło się wręczenie nagród. Laureaci tegorocznych zmagań odebrali gratulacje, dyplomy i podarunki, a zebrani goście mieli szansę obejrzenia nagrodzonych prac. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej, dotyczącej dowolnie wybranego eksponatu ze zbiorów polskich muzeów (ale tym razem spoza Muzeum Miasta Jaworzna), który chciałby zobaczyć na wystawie MMJ.
Kangur Matematyczny
Kochani, kolejne sukcesy w naszej szkole w konkursie matematycznym. Świeżutkie wyniki z Międzynarodowego Konkursu Matematycznego. Oto nagrodzeni:Klasa 2: wyróżnienia lecą do Jana, Nadobnego, Mikołaja Borejszo, Magdy Rymarczyk.Klasy 3: wyróżnienie Nadia DrabikKlasa 5: wynik bardzo dobry zdobył Adam Błeszyński, a wyróżnienie Maja Dziedzic.Klasa 6: wyróżnienie otrzymał Nikodem KaczmarczykKlasa 7: Michał Mleczko wywalczył wyróżnienie.Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. I zapraszamy wszystkich chętnych już na przyszły rok.
Zlot oddziałów PTTK województwa śląskiego
W sobotę 27.04.24 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII zlocie turystów pieszych w Jastrzębiu Zdroju. Mieli okazję zwiedzić uzdrowiskową część miasta, które przestało być uzdrowiskiem z chwilą rozpoczęcia wydobywania tam węgla kamiennego (wody lecznicze zniknęły). Odwiedzili największą na świecie kolekcję dzwonków. Poznali też historię górnictwa węglowego w Jastrzębiu Zdroju w niesamowitym Carbonarium, które stworzono w nieczynnej łaźni Moszczenica. Na zakończenie przy kiełbaskach z grilla brali też udział w konkursach wiedzy o Jastrzębiu Zdroju i wszyscy wykazali się ogromną wiedzą zdobywając nagrody.
Rajd turystyczny z PTTK
W dniu 18.05.24 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie ze Szkolną Ligą Turystyki Górskiej na Podhale i Bramę w Gorce. Przeszli najdłuższą w Europie ścieżką w koronach drzew (1300m), odwiedzili rezerwat torfowiska wysokiego Bór Na Czerwonem i obejrzeli pokaz skoków spadochronowych na lotnisku w Nowym Targu. Przy sprzyjającej słonecznej pogodzie, przeżyli wyjątkowo aktywną sobotę.
Pierwszy etap konkursu plastycznego „Tworzymy Nie/Prostą Historię” już za nami.
23.05.24 w Stowarzyszeniu Betlejem na uroczystym spotkaniu odczytano listę półfinalistów konkursu. Spośród 50 uczestników wyłowiono 20 prac, które zachwyciły komisję. Wśród nich są uczniowie naszej szkoły: Maja Ciupek, Staszek Cygan oraz Igor Wesecki.
Spotkanie odbyło się w celu aby pogratulować uczestnikom, nauczycielom i rodzicom, którzy zmobilizowali swoich podopiecznych do wykonania prac, zapoznać się z warunkami i informacjami dotyczącymi 2-go etapu oraz zabrać ze sobą wycięte w sklejce dwie fasady domu przy Długiej 12. Uczestnicy będą mogli wykonać ich wizualizację korzystając z wielu materiałów i technik plastycznych. Ks. Mirek Tosza zapoznał wszystkich z charakterystycznymi cechami „stylu Hundertwassera” a Anna Wyjadłowska z technicznymi sugestiami wykorzystywanych materiałów. Następnie uczestnicy spotkania zjedli pyszne lody – „Lodowe Kule Hundertwassera” oraz zwiedzili dom, kt
Święto liczby Pi
W naszej szkole zostało podsumowane Święto Matematyki, a w tym Święto liczby Pi. Każda klasa na ten czas udekorowałq swoją sale. Wybór najpiękniejszej okazał się bardzo trudny. Piewsze miejsce zdobyła klasa 4b, tuż na nią drugie miejsca poleciały do klas siódmych. Na podium stanęła, jako trzecia klasa 4a. W tym roku, jak i w zeszłym, dla każdego coś fajnego. Konkursy były matematyczne- zapamiętanie największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. I tu pierwsze miejsce, ta jak w zeszłym roku, powędrowało do 😉Mai Kurasz, drugie miejsce zdobył Daniel Łaszczyk, a trzecie Zuzia Margańska.Poloniści mogli pochwalić się wymyślonym przez siebie wierszem o liczbie Pi. W tym konkursie pierwsze miejsce zdobyła Maja Kurasz, drugie Tomasz Wajs i Igor Koliński, a trzecie Ksawery Holewa i Igor Wesecki. Nie zapomnieliśmy również o plastykach. Najpiękniejszą Pi- sankę zrobili Miłosz Baran i Na
WARSZAWA NA SPOKOJNIE
W terminie od 8 do 10 maja uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Pierwszy dzień miał tematykę historyczną. Uczniowie najpierw zwiedzili dawną siedzibę polskich monarchów, czyli Zamek Królewski na Starym Mieście, kamienicę pod Okrętem oraz Bazylikę św. Jana Chrzciciela, gdzie pochowani są np. prezydent Gabriel Narutowicz, król Stanisław August Poniatowski, premier Ignacy Jan Paderewski, pisarz Henryk Sienkiewicz i malarz Marcello Bacciarelli. Następnie udali się na rynek Starego Miasta. Tam w otoczeniu urokliwych kamieniczek spotkali się z warszawską Syrenką oraz kataryniarzem Janem. Spacerując dalej wzdłuż pozostałości murów miejskich dotarli do Pomnika Małego Powstańca jednego z symboli powstania warszawskiego.
Wycieczka do Wrocławia
30 kwietnia uczniowie klas piątych mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do przepięknego Wrocławia. Pogoda dopisała, a uśmiechy nie schodziły z twarzy. Największe wrażenie wywołało Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, a właściwie mieszkańcy mórz i oceanów, był również spacer po pięknym rynku oraz odwiedziny u Jasia i Małgosi Nie zabrakło też poszukiwań krasnali wrocławskich no i oczywiście pysznych lodów
DZIEŃ ZIEMI W SP8
22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi , który łączy ludzi na całym świecie we wspólnej trosce o dobro naszej planety. W tym roku pod hasłem: Planeta kontra tworzywa sztuczne.
W naszej szkole również połączyliśmy siły, aby przyłączyć się do tej inicjatywy. Wolontariusze przeprowadzili jak co roku akcję sprzątania terenu wokół szkoły, w klasach młodszych uczniowie uczyli się jak prawidłowo segregować śmieci oraz które odpady można jeszcze wykorzystać. Z tej okazji sale lekcyjne również zmieniły swój wystrój na taki promujący Dzień Ziemi .Na korytarzu szkolnym przeprowadzona została akcja PRZYGARNIJ ROŚLINKĘ, gdzie każda przyniesiona sadzonka znalazła swój nowy dom Powstała również gazetka promująca święto naszej planety, no i oczywiście nie zabrakło wyczekiwanego Konkursu przyrodniczo- ekologicznego, który odbył się w tym roku w trzech kategoriach wiekowych, a poziom był bardzo
Konkurs wojewódzki literacko -plastyczny pt „ Czytanie jest The Best”
Zuzanna Margańska uczennica 8a otrzymała III nagrodę w wojewódzkim konkursie literacko-plastycznym pt „ Czytanie jest The Best” organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej. Cieszymy się ogromnie z sukcesów Zuzy.
Konkurs wojewódzki literacko -plastyczny pt „ Zakładka do książki inspirowana twórczością Marty Fox”
W konkursie organizowanym przez CKZiU pt „ Zakładka do książki inspirowana twórczością Marty Fox” uczennice klasy 7a zdobyły aż dwie nagrody. Barbara Biśta otrzymała II miejsce natomiast Jagoda Zaród III. Laureatki konkursu podczas gali wręczania nagród miały okazję poznać autorkę książek , Martę Fox. Uczennice miały możliwość zdobyć autografy autorki na książkach które były nagrodami w konkursie oraz wysłuchać fragmentów prozy. Spotkanie z Martą Fox było inspirujące i bogate w anegdoty związane z jej życiem i twórczością.
"Witaj, majowa jutrzenko"
26. 04. uczniowie SP8 wzięli udział w uroczystej akademii z okazji świąt majowych. Czwartoklasiści, którzy przygotowywali apel, tańcem, wierszem i piosenką przedstawili symbolikę tych dni. Za sprawą niecodziennych strojów przenieśli widzów w czasy stanisławowskie, do chwili uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
„LET’S SING!”
BRAWO!!! Kolejny sukces na koncie naszych utalentowanych uczennic. 23 kwietnia odbył się III Miejski Konkurs Piosenki w Języku Angielskim „Let’s Sing” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jaworznie. Uczennice MAGDALENA RYMARCZYK z kl. 2a oraz ALICJA KURP z kl. 2b zajęły III miejsce.
WIELKIE GRATULACJE!!!
Wizyta w Planetarium
W dniu 24.04. uczniowie kl. 4ab uczestniczyli w fascynującej wycieczce do Planetarium Śląskiego. Na początku czwartoklasiści podziwiali ekspozycję interaktywną „Geofizyka”, na której prezentowane są zjawiska związane ze sejsmologią i meteorologią. Uczniowie mogli tu przeżyć stymulowane trzęsienie Ziemi oraz przekonać się, czy trudna jest praca prezentera pogody. Następnie czwartoklasiści wzięli udział w zajęciach dydaktycznych „Cztery pory roku”, w czasie których dowiedzieli się m. in. dlaczego gwiazdy spacerują po niebie oraz kiedy Słońce góruje najwyżej.
RAJD GÓRSKI
13 kwietnia liczna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w rajdzie górskim w Beskid Mały. Celem wyprawy była Góra Żar (761 m.p.m). Piękna pogoda w dniu wycieczki zapewniła przyjemny i widokowy spacer. Wędrując czerwonym szlakiem uczniowie najpierw zdobyli Kiczerę, która jest doskonałym punktem widokowym na beskidzkie szczyty oraz zbiornik retencyjny na Górze Żar. Po krótkim odpoczynku, zdobyli na Górę Żar, skąd podziwiali piękną panoramę na Międzybrodzie Żywieckie, jeziora oraz pobliskie góry.
Uczniowie klasy 2b i 2c uczestniczyli 15.0.23 w wycieczce szkolnej do Osikowej Doliny.
Zapoznali się z historia pochodzenia ziół, poznali właściwości ich działania oraz dowiedzieli się jak je pielęgnować i uprawiać. Podczas warsztatów uczniowie ozdabiali wiórkami osinowymi koszyczki a następnie sadzili w nich sadzonki ziółek. Czas spędzony w „Osikowej Dolinie”, to również czas na zabawy w ogrodzie oraz przygotowywanie deserków z ziółkami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również zwiedzanie stolarni, gdzie uczniowie mogli spróbować samodzielnie wystrugać osikowe wiórki używając narzędzi w stolarni. Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik zabrał ze sobą swoje pachnące zioła w osikowej doniczce do domu.
Odżywianie to konieczność, ale zdrowe odżywianie to sztuka. Sztuka zdrowego odżywiania czyli smacznie, zdrowo, oryginalnie...
Zdrowe odżywianie ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Jedzenie jest po to, by się nim cieszyć i dzielić, a zdrowe, pożywne posiłki powinny być kolorowe, smaczne i radosne. Dzieci klasy 2c miały okazję poznać nowe smaki, poeksperymentować , przekonać się do nowych FIT dań będących zdrową wersją gotowych słodyczy i przekąsek oraz fast foodów podczas zajęć o zdrowym odżywianiu. Samodzielnie przygotowane sałatki, kolorowe kanapeczki oraz kolorowe kompozycje zagościły tego dnia na talerzach i mam nadzieję, że takie drugie śniadania pojawią się częściej w śniadaniówkach dzieci.
- Czwartek16.01.2025
Galeria zdjęć
brak danychTygodniowe menu
- Poniedziałek13. 01.
- Zupa gulaszowa z ziemniakami, wołowiną i papryką, kluski śląskie z sosem pieczarkowym, woda KUBUŚ, banan.
Alergeny: 3, 7, 9 - Wtorek14. 01.
- Zupa ogórkowa z ryżem na kurczaku, ziemniaki, kotlet z piersi kurczaka, surówka z kapusty pekińskiej, kompot mandarynka.
Alergeny: 1, 3, 7, 9 - Środa15. 01.
- Zupa krem z brokułów z grzanką czosnkową, łazanki z mięsem i kapustą kiszoną, kompot, mus owocowy 100%.
Alergeny: 1, 7, 9 - Czwartek16. 01.
- Zupa barszcz biały z ziemniakami na szpondrze, zabielana, kasza gryczana, gulasz cielęcy, górek konserwowy, woda z cytryną, ciastko zbożowe.
Alergeny: 7, 9 - Piątek17. 01.
- Zupa kalafiorowa z ryżem na maśle, ziemniaki, łosoś grillowany pod pierzynką z warzyw, kompot, pomelo.
Alergeny: 1, 3, 7, 9 - Sobota18. 01.
- Zamknięte
- Niedziela19. 01.
- Zamknięte