• WARSZAWA NA SPOKOJNIE

          • W terminie od 8 do 10 maja uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Pierwszy dzień miał tematykę historyczną. Uczniowie najpierw zwiedzili dawną siedzibę polskich monarchów, czyli Zamek Królewski na Starym Mieście, kamienicę pod Okrętem oraz Bazylikę św. Jana Chrzciciela, gdzie pochowani są np. prezydent Gabriel Narutowicz, król Stanisław August Poniatowski, premier Ignacy Jan Paderewski, pisarz Henryk Sienkiewicz i malarz Marcello Bacciarelli. Następnie udali się na rynek Starego Miasta. Tam w otoczeniu urokliwych kamieniczek spotkali się z warszawską Syrenką oraz kataryniarzem Janem. Spacerując dalej wzdłuż pozostałości murów miejskich dotarli do Pomnika Małego Powstańca jednego z symboli powstania warszawskiego.

            Kolejnym punktem zwiedzania było Krakowskie Przedmieście i okolice m.in.: pomnik naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza, siedziba głowy państwa Pałac Prezydencki, najstarszy warszawski hotel Bristol, zmiana warty w miejscu pamięci Grób Nieznanego Żołnierza oraz ogród Saski stworzony na przełomie XVII i XVIII stulecia przez króla Augusta II Mocnego.

            Następnie idąc Traktem Królewskim zwiedzili Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, ambasady, Sejm i Senat, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwowe. Po południu odpoczywali w Łazienkach Królewskich, gdzie spacerując w otoczeniu przyrody i pawi królewskich zobaczyli klasycystyczny Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki wybudowany w II połowie XVIII w. na poleceniu króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Amfiteatr, Starą Pomarańczarnię miejsce, które służyło nie tylko jako oranżeria, ale również w jednej z części znajduje się do dziś Teatr Stanisławowski. Nie zapomnieli też o Belwederze, jednej z siedzib Prezydenta RP.

            Potem wjazdem na XXX piętro Pałacu Kultury, z tarasu widokowego na wysokości 114 m podziwiali imponującą panoramę stolicy. Na zakończenie dnia zrobili zakupy w centrum handlowym Złote Tarasy.

             

            Drugi dzień wycieczki to przedpołudniowa wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie w jednym miejscu znajduje się wiele atrakcji, które bawią i uczą. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę w dziedzinach takich jak chemia, biologia, astronomia, fizyka, czy robotyka. Zabawa i masa eksperymentów w Centrum Nauki Kopernik sprawiły, że wycieczka do stolicy stała się niezapomnianą przygodą.

            Po południu wjechali na dach Biblioteki Uniwersyteckiej, z pięknym ogrodem i panoramicznym widokiem na Wisłę i okolice warszawskiej Starówki.

            Ostatnim punktem była wizyta na Stadionie Narodowym, jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, który może pomieścić prawie 60 tysięcy kibiców. Stadion zwiedzili z przewodnikiem trasą „Piłkarskie Emocje”.

             

            W ostatnim dniu przejechali do oddalonej około 60 km. od Warszawy miejscowości Wręcza. Tam spędzili kilka godzin na wyśmienitej zabawie w największym w Polsce i Europie zadaszonym parku wodnym Park of Poland – Suntago Wodny Świat. Uczniowie korzystali ze strefy dla poszukiwaczy adrenaliny Jamango-wodna jungla. Znajdują się 32 różne zjeżdżalnie, które zapewniły wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Ponadto skorzystali z rzeki przygód, wodnego placu zabaw, basenu z falą oraz rwącej rzeki.

             

          • Wycieczka do Wrocławia

          • 30 kwietnia uczniowie klas piątych mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do przepięknego Wrocławia. Pogoda dopisała, a uśmiechy nie schodziły z twarzy. Największe wrażenie wywołało Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, a właściwie mieszkańcy mórz i oceanów, był również spacer po pięknym rynku oraz odwiedziny u Jasia i Małgosi Nie zabrakło też poszukiwań krasnali wrocławskich no i oczywiście pysznych lodów

            Anna Nędza

            Magdalena Poloczek

            Wioletta Mlostek

            Dorota Habowska

          • DZIEŃ ZIEMI W SP8

          • 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi , który łączy ludzi na całym świecie we wspólnej trosce o dobro naszej planety. W tym roku pod hasłem: Planeta kontra tworzywa sztuczne.

            W naszej szkole również połączyliśmy siły, aby przyłączyć się do tej inicjatywy. Wolontariusze przeprowadzili jak co roku akcję sprzątania terenu wokół szkoły, w klasach młodszych uczniowie uczyli się jak prawidłowo segregować śmieci oraz które odpady można jeszcze wykorzystać. Z tej okazji sale lekcyjne również zmieniły swój wystrój na taki promujący Dzień Ziemi .Na korytarzu szkolnym przeprowadzona została akcja PRZYGARNIJ ROŚLINKĘ, gdzie każda przyniesiona sadzonka znalazła swój nowy dom Powstała również gazetka promująca święto naszej planety, no i oczywiście nie zabrakło wyczekiwanego Konkursu przyrodniczo- ekologicznego, który odbył się w tym roku w trzech kategoriach wiekowych, a poziom był bardzo wyrównany.

            Oto lista zwycięzców konkursu:

            W kategorii I-III :

            • III miejsce: Szymon Pociecha klasa Ia

            • II miejsce: Igor Rakoczy klasa Ic

            • I miejsce: Jeremi Surmacz klasa Ia

            W kategorii IV- VI:

            • III miejsce: Amelia Norman klasa Vb

            • II miejsce: Olga Wilk klasa VIa

            • I miejsce: Julia Wdaniec klasa Vb

            W kategorii VII-VIII:

            • III miejsce: Wojciech Gębala klasa VIIa

            • II miejsce: Ewa Zielińska klasa VIIIa

            • I miejsce: Maciek Łętowski klasa VIIb

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok

          • Konkurs wojewódzki literacko -plastyczny pt „ Zakładka do książki inspirowana twórczością Marty Fox”

          • W konkursie organizowanym przez CKZiU pt „ Zakładka do książki inspirowana twórczością Marty Fox” uczennice klasy 7a zdobyły aż dwie nagrody. Barbara Biśta otrzymała II miejsce natomiast Jagoda Zaród III. Laureatki konkursu podczas gali wręczania nagród miały okazję poznać autorkę książek , Martę Fox. Uczennice miały możliwość zdobyć autografy autorki na książkach które były nagrodami w konkursie oraz wysłuchać fragmentów prozy. Spotkanie z Martą Fox było inspirujące i bogate w anegdoty związane z jej życiem i twórczością.

            D. Nowak