Tuż przed świętami Bożego Narodzenia grupa 36 uczniów kl. 8 i 7 naszej szkoły wybrała się do Międzygórza w Kotlinie Kłodzkiej by spędzić tam niezwykły tydzień w fantastycznym towarzystwie. A mianowicie, młodzież wzięła udział w obozie szkoleniowym „Euroweek – Szkoła Liderów”. Szeroki program zajęć obejmował warsztaty, podczas których uczniowie uczyli się tolerancji i szacunku, a jednocześnie podnosili swoje umiejętności języka angielskiego. Poprzez różnorodne i liczne gry i zabawy językowe uczyli się integracji, pracy w grupie, rozwijali kreatywność i komunikatywność. Do aktywnej i twórczej pracy rozgrzewali ich zmotywowani, młodzi i entuzjastyczni wolontariusze, którzy zarażali radością i chęcią do poznawania kultur innych państw. Dzięki tym doskonale zorganizowanym zajęciom uczniowie spędzili 5 dni w niesamowitej atmosferze, gdzie nie było czasu na nudę. Był to zupełnie nowy sposób rozwoju ich umiejętności językowych. To nadzwyczajne doświadczenie na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.
Sylwia Ganobis
