W terminie od 8 do 10 maja uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Pierwszy dzień miał tematykę historyczną. Uczniowie najpierw zwiedzili dawną siedzibę polskich monarchów, czyli Zamek Królewski na Starym Mieście, kamienicę pod Okrętem oraz Bazylikę św. Jana Chrzciciela, gdzie pochowani są np. prezydent Gabriel Narutowicz, król Stanisław August Poniatowski, premier Ignacy Jan Paderewski, pisarz Henryk Sienkiewicz i malarz Marcello Bacciarelli. Następnie udali się na rynek Starego Miasta. Tam w otoczeniu urokliwych kamieniczek spotkali się z warszawską Syrenką oraz kataryniarzem Janem. Spacerując dalej wzdłuż pozostałości murów miejskich dotarli do Pomnika Małego Powstańca jednego z symboli powstania warszawskiego.
Kolejnym punktem zwiedzania było Krakowskie Przedmieście i okolice m.in.: pomnik naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza, siedziba głowy państwa Pałac Prezydencki, najstarszy warszawski hotel Bristol, zmiana warty w miejscu pamięci Grób Nieznanego Żołnierza oraz ogród Saski stworzony na przełomie XVII i XVIII stulecia przez króla Augusta II Mocnego.
Następnie idąc Traktem Królewskim zwiedzili Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, ambasady, Sejm i Senat, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwowe. Po południu odpoczywali w Łazienkach Królewskich, gdzie spacerując w otoczeniu przyrody i pawi królewskich zobaczyli klasycystyczny Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki wybudowany w II połowie XVIII w. na poleceniu króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Amfiteatr, Starą Pomarańczarnię miejsce, które służyło nie tylko jako oranżeria, ale również w jednej z części znajduje się do dziś Teatr Stanisławowski. Nie zapomnieli też o Belwederze, jednej z siedzib Prezydenta RP.
Potem wjazdem na XXX piętro Pałacu Kultury, z tarasu widokowego na wysokości 114 m podziwiali imponującą panoramę stolicy. Na zakończenie dnia zrobili zakupy w centrum handlowym Złote Tarasy.
Drugi dzień wycieczki to przedpołudniowa wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie w jednym miejscu znajduje się wiele atrakcji, które bawią i uczą. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę w dziedzinach takich jak chemia, biologia, astronomia, fizyka, czy robotyka. Zabawa i masa eksperymentów w Centrum Nauki Kopernik sprawiły, że wycieczka do stolicy stała się niezapomnianą przygodą.
Po południu wjechali na dach Biblioteki Uniwersyteckiej, z pięknym ogrodem i panoramicznym widokiem na Wisłę i okolice warszawskiej Starówki.
Ostatnim punktem była wizyta na Stadionie Narodowym, jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, który może pomieścić prawie 60 tysięcy kibiców. Stadion zwiedzili z przewodnikiem trasą „Piłkarskie Emocje”.
W ostatnim dniu przejechali do oddalonej około 60 km. od Warszawy miejscowości Wręcza. Tam spędzili kilka godzin na wyśmienitej zabawie w największym w Polsce i Europie zadaszonym parku wodnym Park of Poland – Suntago Wodny Świat. Uczniowie korzystali ze strefy dla poszukiwaczy adrenaliny Jamango-wodna jungla. Znajdują się 32 różne zjeżdżalnie, które zapewniły wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Ponadto skorzystali z rzeki przygód, wodnego placu zabaw, basenu z falą oraz rwącej rzeki.